Zapraszamy na wernisaż


W sobotę 14 października o godz. 18.30 odbędzie się otwarcie wystawy wyjątkowych prac. Jest to pierwsza wystawa w górskim schronisku artystki i architektki Ewy Marii Romaniak. Motywem przewodnim tej wystawy jest tytułowa tatrzańska Dolina Roztoki. Tematyka prezentowanych prac będzie obejmować faunę i florę doliny, charakterystyczne pejzaże, a także architekturę schroniska. Prace zostały stworzone w technice akwarelowej – piórka lawowanego i stanowią bazę dla powstającej unikatowej kolekcji grafik artystycznych. Jest to pierwsza wystawa w schronisku górskim artystki i tym samym inauguracją kolejnego projektu artystycznego w ramach cyklu prac Arsmonti, który zakłada stworzenie serii obrazów i rysunków inspirowanych kolejnymi tatrzańskimi dolinami. 

Ewa Maria Romaniak, pochodząca z Rabki architektka i artystka, miłośniczka sportów górskich, aktualnie mieszkająca w Zakopanem. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (kierunek scenografia). Stypendystka wymian zagranicznych: VIA University Collage w Danii oraz TEC de Monterrey, Campus Queretaro w Meksyku. Założycielka grupy artystycznej M37A, członek ZPAP oraz SARP. Od roku 2017 zawodowo związana z Muzeum Tatrzańskim w ramach prowadzonych remontów konserwatorskich zabytkowych budynków. Od roku 2023 wraz z W. Frączystą działająca również w ramach autorskiej pracowni Frączysta Romaniak architektura.

Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą. Prace architektoniczne jak i artystyczne spotykają się z uznaniem zdobywając nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach. 

Prace artystyczne znajdują się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Podkarpackiego Towarzystwa ZACHĘTY Sztuk Pięknych, Galerii Sztuki Współczesnej w Trościańcu na Ukrainie, Stowarzyszenia Art Passion w Makowie Podhalańskim, Galerii Kaflarnia w Wadowicach oraz kolekcjach prywatnych.

www.romaniak.art

IG: @ewamariaromaniak, @arsmonti_


Zobacz inne wpisy

Wiesław Stanisławski…

OPOWIEŚĆ O POCZĄTKU…

Górskie prelekcje

Schronisko PTTK im. Wincentego Pola
w Dolinie Roztoki


1031 m n.p.m.
GPS 49°14′01,3″N 20°05′44,3″E
tel. 609 001 760
tel. 600 443 733